Splav rieky Malý Dunaj

Malý dunaj

Vychutnajte si plavbu na  člnoch na ramene rieky Dunaj. Splavte s nami túto rieku a zažite príjemné chvíle na vode v prírodnom prostredí v okolí Bratislavy.

 

35,00 €

  • Vek: od 3
  • Stupeň akčnosti: malý
  • Obdobie: leto

Splavovanie Malého Dunaja Vám spríjemní chvíle počas horúcich letných dní. Môžete sa kúpať na plážach, ktoré tento tok ponúka a večer pri ohníku prevládne humor, dobrá nálada a razantné tóny z gitary.
Malý Dunaj je vnútrozemským ramenom európskeho veľtoku - Dunaja. Od veľkého Dunaja sa oddeľuje v Bratislave pri Vlčom hrdle. Pri Kollárove vyúsťuje do Váhu a spoločne s ním sa vracia do Dunaja pri Komárne. Je to pomalá a mierna rieka meandrujúca nížinnou krajinou.

Z vodáckeho hľadiska je jej obtiažnosť ZW C, čo znamená ľahká, vhodná aj pre začiatočníkov a rodiny s deťmi.
Čaro Malého Dunaja vytvára okolie rieky: nádherné lužné lesy, drevené vodné mlyny, prírodné táboriská, vodácke krčmy so studeným čapovaným pivom a pečenými rybami, ranče, na ktorých si môžete zajazdiť na koňoch.

Vaša plavba sa začne v Zálesí pri Ivánke pri Dunaji. Po krátkej inštruktáži k splavovaniu sa budete pohodlne plaviť dole prúdom. Pri Tomašove spravíme krátku prestávku, kde môžete relaxovať a kúpať sa. Následne budeme pokračovať do dedinky Vlky. Nachádza sa tu veľká lúka prístupná autom, kde Vám pripravíme piknik s grilovanými špecialitami v príjemnom prostredí.

Ďalej sa budeme plaviť k rybárni Sv. Petra v Jelke. V Jelke je ojedinelá farma chovu rýb s vodnou plochou cca. 30 hektárov. Pre rybárov, ale aj pre nerybárov ponúkame za príplatok možnosť vlastnoručne si chytiť na udicu pstruhov, ktorých Vám môžeme pripraviť podľa Vašej chuti. V areály je rybárska reštaurácia s kapacitou do 70 ľudí a 2 samostatné spoločenské salóniky, každý s kapacitou 25 osôb, ako aj priestor na atrakcie a večernú párty.

V cene je zahrnuté:

  • 6 miestny čln Colorádo 450 resp. R2 čln pre 3 osoby
  • vodácka výstroj - pádlo, vesta, šušťák
  • inštruktori / sprievodcovia
  • doprava technického materiálu a inštruktorov

Ubytovanie je prevažne v taboriskách priamo pri rieke, ale ak by ste mali záujem o ubytovanie v penzióne alebo hoteli, radi Vám zašleme ponuku.

Stravovanie:
Pri skupinách 20 a viac účastníkov Vám pripravíme barbeque priamo pri vode.

Doprava účastníkov:
Presnú kalkuláciu Vám zašleme po zadaní počtu osôb a miesta vyzdvihnutia.

PLATNOSŤ POUKAZU:

  • Na celú sezónu 2021
  • Od 1.4. do 30.10.
  • Od 11:00 do 17:00 po telefonickom potvrdení aspoň týždeň vopred./0904 223 333 , michalmas@actionland.sk