Rodinný rafting v rakúskom Wildalpen

Rakúsko - Salza

Zažite dobrodružstvo s rodinou a deťmi na jednej z najpôsobivejších a najkrajších riek Rakúska - na Salze! Doprajte si aktívny oddych s rodinou v prírodnom prostredí čarokrásnych Rakúskych Álp.


216,00 €

 • Vek: od 6
 • Stupeň akčnosti: malý - stredný
 • Obdobie: leto

ROMANTICKÁ RIEKA S KVALITOU PITNEJ VODY A SO SMARAGDOVO ZELENOU FARBOU VÁM PONÚKA RAFTINGOVÝ ZÁŽITOK, AKÝ NEZAŽIJETE NIKDE NA SLOVENSKU!

Chceli by ste dopriať Vašej rodine niečo výnimočné? Niečo, na čo budete ešte dlho spomínať? V takom prípade zabudnite na kino, prechádzku či hranie kariet - rodinný rafting bude zážitkom pre deti ako aj pre dospelých! Rieka Salza je jedna z najkrajších riek Rakúska, je splavná v celej dĺžke 26 km A v porovnaní s riekou Belou vo vysokých tatrách je od Bratislavy dokonca ešte bližšie. splavná od 15. apríla do 15. októbra! 


ČO JE V CENE ZAHRNUTÉ:

 • Poukaz na rafting pre 4 osoby, z toho 2 dospelí a 2 deti vo veku od 5 do 18 rokov
 • Možnosť výberu raftového člnu: 2-3 alebo 6-8 miestne (prispôsobíme veku a zdatnosti účastníkov)
 • Raftingová  výstroj (neoprénové nohavice a topánky, šušťáková bunda, helma, plávacia vesta, pádlo)
 • Inštruktor
 • celodenný raftingový program na rieke Salza
 • Fotodokumentácia

DÔLEŽITÉ:

 • Min. vek 5 rokov 
 • Max. váha účastníka 120 kg 
 • Rezervácia minimálne 72 hodín vopred
 • Stornovanie do 48 hod. bez poplatku - pri neskoršom stornovaní poukaz prepadá
 • Platnosť poukazu do 31.07.2019

 

Termíny 2019:

24.-26.05.2019

28.-30.06.2019

12.-14.07.2019

26.-28.07.2019

02.-04.08.2019

16.-18.08.2019

   06.-08.09.2019

Platnosť poukazu do 15.10.2019


Tešíme sa na Vás!

Rezervácia termínu: info@actionzazitky.sk

Informácie o zájazde: 0905 223 333


INDIVIDUÁLNE TERMÍNY:

Individuálne termíny realizujeme pri minimálnom počte 8-12 osôb, v závislosti na konkrétnom termíne a objednaných služieb. V prípade, že ste menšia skupina Vás spojíme s ďalšou menšou skupinou, ktorej tiež vyhovuje individuálny termín.

servis cestovnej kancelárie:

Zabezpečujeme kompletný servis zájazdu: ubytovanie, preprava, poistenie, ďalšie aktivity (ferraty/lezenie, canyoning, rafting na ďalších úsekoch.

UBYTOVANIE:

V lokalite sú dostupné všetky typy ubytovaní v priemernej cene/noc : kemping 10€ / osoba, apartmán/penzión 25€ / osoba,  hotel**** 50€ / osoba 

Ubytovanie – 1 Alternatíva

Camping Wildalpen priamo pri rieke Salza, K dispozícií ohnisko, bufet, čerstvé pečivo od pekára každé ráno, 80 miest na stany

Ubytovanie – 2 Alternatíva

Penzión Black Sheeps - 15 min. pešo od centra Wildalpen, 48 ubytovacích miest, K dispozícii: 2 izby – 2 lôžkove, 3 izby 3 lôžkové, 3 izby – 4 lôžkové, 1 izba 10 lôžková, 2 spoločenské miestnosti, 1 spoločenský stan, 2 x spoločenská kuchyňa, Ohnisko, Internet, lezecká stena

Ubytovanie – 3 Alternatíva

Hotel Bergkristall**** , k dispozícii: 36 izieb a 2 až 6 miestne apartmány


 

rafting Rakusko Austria 6-8 raft Palfau Salza 1

 KRÁSNA RIEČNA VEGETÁCIA A VEĽKOLEPÁ DIVOKÁ VODA JE PRE TÚTO RIEKU CHARAKTERISTICKÁ. POČAS TÚRY VÁS BUDÚ SPREVÁDZAŤ PIESOČNATÉ ZÁLIVY, ROKLINY Z VÁPENCOVÉHO KAMEŇA, ÚZKE PREJAZDY AKO AJ INÉ PÔSOBIVÉ MIESTA.

Deti na splave rieky Salza, od 5 rokov


Štajerský národný park Gesäuse 

Nachádza na mieste, kde sa divoké vody riek Salza a Enns stretávajú s mohutnými skalnými stenami vápencového pohoria.

Názov Gesäuse v preklade znamená ustavičné šumenie. A príroda v ňom šumí naozaj veľmi hlasno. Divoká voda sa tu nachádza vo svojej najčistejšej podobe. Po úpätí mohutných vápencových vrcholov tečú divoké a nespútané rieky, v ktorých na vás čaká zážitok, aký v takejto čistej forme nikde inde v Rakúsku nenájdete.

Gesäuse sa vďaka svojej 150 ročnej tradícii alpinizmu nazýva aj Univerzitou horolezectva. Na svoje si však prídu aj turisti-pôžitkári a rodiny s deťmi, pre ktorých sú pripravené perfektne udržiavané pohodlné turistické chodníky. Ako stvorený pre cyklistov je chodník Ennsradweg, ktorý sa vinie v sprievode divokej vody a strmých útesov.

V divokej vode a strmých skalách tohto prírodného raja si svoje športové „šumenie“ nájde každý.


Mapa rieky salza, obtiaznosti, dlzky; www.actionzazitky.sk


Štart raftingového zážitku je v dedinke Wildalpen, ktorá je centrom nadšencov divokej vody, východiskovým bodom pre všetky športy ako aj oázou pre ľudí hľadajúcich oddych.

Pre rodiny s deťmi od 5 do 10 rokov odporúčame termíny od 15. júna z dôvodu nižšieho stavu vody v rieke a nižšej náročnosti. Na jar je naopak rieka vhodná viac pre adrenalínových nadšencov z dôvodu vyššej hladiny vody v rieke.

Pre účastníkov, ktorí preferujú väčšiu zábavu, adrenalín a zároveň sa chcú naučiť jazdiť na divokej vode, odporúčame 2-3 miestne člny (inštruktori sú v kolóne v safety kajakoch). Pre rodiny, slabších plavcov a menej zdatných účastníkov odporúčame 6-8 miestne člny (v každom je inštruktor).

 

Raftingový program v Rakúsku máte možnosť spojiť s množstvom ďalších aktivít v blízkom okolí a mať možnosť spoznať s rodinou väčšiu časť Rakúskych divokých Álp. 

ĎALŠIE AKTIVITY: 

V prípade záujmu o dokúpenie ďalšej aktivity nás kontaktujte na: 0905 223 333

 

 

STRAVOVANIE: 

Induviduálne stravovanie
Možnosť opekačky počas obedňajšej zastávky (slanina, špekáčky, horčica, chlieb)

Možnosť dovozu pize k rieke počas obedňajšej zastávky

ČO SI TREBA PRINIESŤ SO SEBOU:

 • Plavky
 • Termo tričko pod neoprén
 • Tekutiny
 • Desiata

 ĎALŠIE MOŽNOSTI AKTIVÍT V OKOLÍ:

 

Vyhliadková túra k vodopádom - Palfauer Wasserlochklam: 6,-€ /osoba

 • Dĺžka programu: výstup 1:20 h / zostup 1 h

Táto túra má nízku náročnosť, preto je vhodná pre rodiny s deťmi ako aj starších ľudí. Túra vedie v rokline po spevnenej drevenej cestičke.

Krása vodopádov Wasserlochklam v Rakúsku je svetoznáma. Haldy divokej vody, alebo aj „bieleho zlata“, sa valia cez úzke kaňony ponad stupňovité, vyhĺbené jaskynné kotliny. Veľkolepá túra Vám ponúka prekrásne výhľady všade kde sa pozriete. Budete prechádzať popri piatich nádherných vodopádoch a v divokej kráse kaňonu sa ocitnete zoči-voči vodopádu s výškou  22m! Nadýchnite sa zdravého a osviežujúceho vodného prachu a stante sa svedkom krásnej hry prírody, kedy sa z krištáľov čistej vody vytvorí dúha! 

Canyoning Fun: 45,-€/osoba

 • Dĺžka programu: 40 min výstup / 3:45 h zostup v kaňone
 • Obtiažnosť: ľahká až stredná (vhodné aj pre začiatočníkov a deti)
 • Min. vek účastníka: 8 rokov

Nádherný kaňon, kde sa budete šmýkať po prírodných toboganoch, podľa voľby skákať do vody z výšok až do 8m a zlaňovať vodopád s dĺžkou 15m. Odporúča sa každému, kto má rád prírodu a vodu. Celkovo na Vás čaká 4 - 8 skokov, 8 šmýkačiek (2-6 metrov), 1 zlaňovanie alebo spúšťanie. Počet účastníkov v skupine je 6 až 12.

 

Via Ferrata Kaisergams: 35,-€ /osoba

 • Dĺžka programu: prístup 20 min / via ferrata 1:00 h / zostup cez les 1:00
 • Obtiažnosť: ľahká až stredná
 • Min. vek: od 8 rokov , od výšky 140cm, max 120kg
 • Topografia

Via ferrata Kaisergams - Klettersteig je športová zabezpečená cesta situovaná nad riekou Salza. Prechádzka po skalnom chodníku Vám ponúkne dychberúce výhľady na dolinu rieky a mohutne okolité vrchy a môže byť netradičným spestrením pri raftovaní.

Via Ferrata Hochkar: 35,-€ /osoba

 • Dĺžka programu: prístup 40 min / via ferrata 1:00 h / zostup 25 min
 • Obtiažnosť: ľahká až stredná
 • Min. vek: od 8 rokov, od výšky 140cm, max 120kg
 • Topografia

Via Ferrata Heli-Kraft - Klettersteig v okolí vrchu Hochkar. Cestou zo sedla lyžiarskeho strediska Hochkar zažijete kopec zábavy na zabezpečenej horskej ceste s ľahkou až stredne náročnou obtiažnosťou. Budete popri stene liezť (ako na lanových prekážkach), užívať si krásny výhľad do doliny, preklikávať sa s jedného traverzu na druhý.